O oslave všenáboženského sviatku

Autor: Jozef Neoral | 22.1.2009 o 4:13 | Karma článku: 2,50 | Prečítané:  626x

Ako som avizoval v minulom príspevku, v nedeľu 18. januára sa v Bratislave konala oslava Svetového dňa náboženstiev.

Bola vznešená, harmonizujúca, prínosná. Zúčastnení sa mohli započúvať do ukážok zo zoroastrijských, židovských, kresťanských, islamských i bahájskych modlitieb. Mohli o nich pokojne rozjímať v povznesenej atmosfére, navodenej krásnou živou hudbou a spevom, naplno využili príležitosť neformálne diskutovať počas občerstvenia po kultúrnom programe. Hostka z kresťanského spoločenstva nám dokonca predviedla spev zhudobneného otčenáša, do ktorého zapojila azda celé obecenstvo. Počet zídených bol dôstojne primeraný kapacite prívetivo pôsobiacich priestorov Múzea Jána Cikkera, kde sa podujatie konalo – hľadisko bolo prakticky zaplnené.

Oslava iste zanechala v každom, kto prijal pozvanie, prinajmenšom pekný, azda aj hlboký duchovný zážitok. Ja som svoje viac než stokilometrové cestovanie na toto stretnutie, uskutočnené v znamení snahy o vzájomné porozumenie, jednoznačne neľutoval a teším sa na jeho budúce ročníky.

Na záver želám všetkým veriacim v Boha, akejkoľvek náboženskej príslušnosti, aby ich prístup k medzináboženským stretnutiam a dialógu nebol zahataný bariérami predsudkov.

 

Bariery.JPG

¶¶http://fotky.sme.sk/fotograf/5384/toros63


(22. 1. 2009)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme tú istú chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?