Piano zvyšuje kvalitu diskusií

Autor: Jozef Neoral | 5.8.2013 o 0:13 | (upravené 5.8.2013 o 0:34) Karma článku: 9,49 | Prečítané:  202x

„Zaplaťte si prémiový balík Piano a môžete príspevky odosielať neobmedzene..." (Informácia na blogu SME.sk) - Úžasné, za pár € skoncovať s vlastnou obmedzenosťou! To sa oplatí... Alebo že by nie?

 

Ak je niekto taký držgroš ako ja, radšej zostane obmedzený, než by mal platiť za niečo, za čo nemusí. Najmä ak ide o slobodu slova, ktorá je, myslím, u nás garantovaná aj ústavne. Veď Ti ju, milý diskutér, nikto ani neberie - ak si priplatíš, môžeš diskutovať do vôle! A ak nie, môžeš takisto napísať, čo chceš a koľko chceš, pokiaľ to, pravda, vpraceš do troch samostatných príspevkov a neprestúpiš etický kódex. Veď toto v podstate ani nie sú žiadne obmedzenia, iba také malé, milé podmienočky v prospech všeobecného dobra a niečej prosperity.

 

„Nôžky mám v betóne

krídelká kovové

keď hlávkou pohnem

o obruč zavadí

Cítim sa voľne

nič mi tu nevadí

Iba si trošičku

chrbátik ohnem..."

(Marián Geišberg)

 

Čiže pokiaľ je človek zdravo prispôsobivý, niet preňho na blogu (oltári slobodného slova) vlastne žiadnych limitujúcich obmedzení. Ak náhodou trpí zvýšenou potrebou vyjadrovania vlastných názorov, môže dať zarobiť akejsi dobročinnej organizácii s poetickým názvom PIANO, ktorá ho na oplátku učiní úplne neobmedzeným (teda aspoň na určitý čas, ktorý je aj tak iba relatívny). Bude mať z toho zaručene blažiaci pocit, že svoje peniaze vynaložil na prospešný účel. Obmedzenia a hranice predsa treba v globalizujúcom sa svete smelo prekonávať, nech to stojí, čo to stojí. A tiež podporovať hospodársky rast, v boji s ekonomickou krízou...

 

No a pre takých nepolepšiteľne obmedzených držgrošov, k akým patrím aj ja, sa vďaka Pianu otvára vzrušujúci virtuálny priestor na skvalitňovanie úrovne svojich príspevkov, ktoré môžu usilovne cizelovať až do najbližšej polnoci, kedy dostanú nový prídel svojich troch vytúžených prehovorov na deň.

Darmo je - ak má diskutér pádny dôvod nevyjadriť sa ihneď, ale až po dôkladnom premyslení si, čo a ako vlastne chce povedať, na kvalite sa to prejaviť musí.

 

„Hovoriť striebro, mlčať zlato." (SĽP) - Až do nového prídelu diskusných kvót.

 

(5. 8. 2013)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.


Už ste čítali?